Sperm Sayısı Az Olup Hamile Kalanlar Var mı? 

Sperm Sayısı 0 Olup Hamile Kalanlar Var mı?

0 32

Kısırlık problemi, günümüz dünyasında her geçen gün daha fazla artış yaşanan bir sağlık problemidir. Birçok insan bu soruna karşı sperm testi yaptırır ve çoğunlukla sonuç sıfırdır. Peki sperm testi sonucu sıfırken gebe kalınır mı? Makalemizin devamında bu sorunu yaşayan kişilerin yorumlarına ulaşabilirsiniz…

Sperm Testinde 0 Olup Hamile Kalanlar Var mı?

Eşimin sperm testi sonucu sıfıra çok yakındı. Biz de aktardan aldığımız bir karışımı kullandık ve keçiboynuzu kürü yaptık. Sıfıra yakın olan değerler 25 ve 66 gibi rakamlara kadar yükseldi. Eşim alkol ve sigara kullanmadığı için bunun da etkisi olmuştur tabi. Kürü uygulamak için aktardan aldığınız 5 keçiboynuzunu birkaç parçaya bölün. 1 litre suyu kaynatın ve üzerine keçiboynuzu parçalarını ekleyin. 5 dakika kaynamaya bıraktıktan sonra ocaktan alın ve soğumaya bırakın. 20 dakika sonra bir şişeye boşaltarak buzdolabında saklayabilirsiniz. Sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez içilmesi gerekiyor. Biz ayrıca Mısır Çarşısına gidip kavun çekirdeği yağı, ginseng ve tribulus alıp karıştırdık. Eşim bu karışımı da günde 2 kez kullandı ve çok yararını gördük. Umarım size de yardım edebilmişimdir.

Eşimin sperm sayısı 0 dı. Keçiboynuzu kürü ile sperm arttı ve hamile kaldım. Keçiboynuzu kürünü şöyle yaptık; 7 ya da 8 tane keçiboynuzunu elinizle küçük parçalar halinde bölün. Bu sırada bir tencerede 2.5 su bardağı (500 ml) suyu kaynatın. Üzerine keçiboynuzu parçalarını ekleyin ve 7 dakika kadar daha kaynatın. Ocaktan alıp biraz beklettikten sonra suyunu bir şişeye süzün. Kahvaltıdan ve uyumadan önce birer bardak içilmesi gerekiyor. Etkili olması için her gün taze hazırlanması önerilmektedir. Ben öğlen hazırlıyorum. Hem akşama hem de ertesi sabaha hazır oluyor. Kürü uygulamak için aktarlardan doğal keçiboynuzu alabilirsiniz.

Eşimin sperm testi sonucu 0 çıktı. 12 ay kadar iğne tedavisi uygulandı. Şimdi sperm sayısı 10 milyon değerinde çıkıyor. 2002 senesinde tüp bebek uygulamasıyla hamile kalmıştım. Oğlumuz şu an 6 yaşında.

Sperm tahlili yaptırdık ve değerin 0 olduğunu öğrenince çok üzüldük. Eşim ilaç tedavisine başladı ama ilk 5 ay kadar hiçbir etkisi olmadı. Sonraki aylarda 1 milyonun üzerinde sperm oluşmaya başladı. Bu rakam her ay artsa da ilacı bırakınca yeniden azaldığı için tedaviye devam ediyor. Doktorumuz doğal yollarla çocuk sahibi olmak için %5 şansımız olduğunu söylemişti ama Rabbim bir erkek evlat nasip etti. O yüzden umudunuzu kaybetmeyin.

Eşime azospermi teşhisi konmuştu. Bu yüzden hamile kalmamın ihtimali olmadığını söylediler. Ben vazgeçmedim ve eşime sürekli keçiboynuzu verdim. Kaynatıp çıkan suyunu düzenli olarak içirdim, keçiboynuzu pekmezi de yedirdim. Sigara içmeyi bıraktı. Beslenmesini düzenleyip sürekli fındık ve fıstık yedirdim. Rabbimin de izniyle hamile kaldım ve 3. haftadayım.

Kızlar tek bir doktorun görüşünü alarak hareket etmeyin. Eşime yapılan ilk sperm testinin sonucu 0 sıfır çıkmıştı. Sonra bir özel hastanenin laboratuvarında testi yeniden yaptırdık. Devlet hastanesi sonuçlarıyla tamamen farklı çıktı. Özel hastane sonuçları, spermlerin %35 hareketli olduğunu gösterdi. Moral çok önemli olduğu için hemen karamsarlığa kapılmayın ve başka bir hastaneye giderek sonucu doğrulayın. Bu süreçte eşinize destek olmanız çok önemli. Sperm sayısını yükseltmek için incir kürünü de çok tavsiye ediyorlar.

Evliliğimizin 10. ayındayken eşim sperm testi yaptırmıştı. Sonuçlar yok denecek kadar az spermi olduğunu gösterdi. Kayseri’de bulunan kadın doğum doktoruma gittim ve yumurtlama dönemimde gebe kalmayı deneyeceğimizi söyledim. Doktorum eşimin sperm kalitesinin yetersiz olduğunu; kuru dut, incir, böğürtlen, ahududu, her gün 2 elma, bıldırcın yumurtası ve semizotu yedirmemi tavsiye etti. Hepsini yaptım ve sperm sayısı gerçekten yükseldi. Ancak spermlerde hareketsizlik ve kümeleşme olduğu için bir de keçiboynuzu kürünü denemeye karar verdik. Doktorumuz son test sonuçlarının .ok iyi olduğunu söyledi. Yani biz de çok yararını gördük.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.