Rüyada denizde yüzmek islami rüya tabirleri Rüyada denize girmek nedir

0 172

Rüyada denizde yüzmek ve denize girmek genelde hayırlıdır. Deniz istediğiniz şeye kavuşacağınızın müjdesidir. Deniz ilime, zikre, helal rızıka, yemine, sıhhate, ömüre, ecele, borç ödemeye ve ticari kazanca işaret eder.

Rüya Konu Başlıkları;

 • Rüyada denizde yüzmek ihya (dalgalı denizde)
 • Rüyada denizde yüzmek imam nablusi
 • Rüyada denizde yüzmek dalmak çıkmak
 • Rüyada denizde yüzmek balık görmek ve tutmak
 • Rüyada berrak denizde yüzmek görmek
 • Rüyada mavi denizde yüzmek
 • Rüyada dalgalı denizde yüzmek ne demek
 • Rüyada eşiyle denizde yüzmek
 • Rüyada Başkasının yüzdüğünü görmek
 • Rüyada başkasının denize girdiğini görmek
 • Rüyada ailece denize girmek ne demek
 • Rüyada kışın denize girmek ne demek
 • Rüyada gece denize girmek ne demek
 • Rüyada denize girmek istememek ne anlama gelir
 • Rüyada denize giren insanlar görmek neye çıkar
 • Rüyada kirli denize girmek ne demek

Rüyada denizde yüzmek islami rüya tabirleri

Denize, Arap ve Osmanlı dillerinde bahr denir. Denizci askerine Bahriye denilmesi buradan gelir. Allahü tealayı zikir etmek öyle bir bahri ummandır ki sahiline kimse varamamıştır. Allahü tealanın ilminin büyüklüğü ve kudretinin sonsuzluğu bahri umman kelimesi ile ifade edilmiştir. Bahri umman ana deniz büyük okyanus demek.

Rüyada deniz görmek ve denize girmek din ilimlerini öğrenmek isteyenler için müjde ve teşviktir,  Aynı şekilde emek ve gayret gerektiren işler içinde müjde ve teşviktir. Deniz görmek bir tüccar için yenir bir iş fırsattır, denize girmesi arzuladığı işlerin gerçekleşmesine işaret eder. Deniz suyu ile abdest alan korkudan emin olur.

Denizde boğulduğunu gören kimse şehitlik mertebesine erebilir. Denize dalıp inci mercan çıkaran kişi çıkardığı kadar ilme veya dünya malına malik olur. Denizin bir tarafından diğer tarafına geçen ganimet malı elde eder. Gemiden denize atlayıp karaya çıkan kişinin borcu ödenir. Korkularından emin umduklarına nail olur.

Rüyada denizde yüzmek ihya

Deniz rüyaları, ilme, rızka, zikre ve yemine hep beraber işaret eder. Buradaki yemin tekid manasında yani anlatılmak istenen şeyi kuvvetlendirme. Bu devirde helal rızk için çalışıp kazanmalı, kimseye muhtaç kalmamalı. Namazları vakitinde kılmalı, ilim öğrenmeli ve kalbi Allahü tealanın zikri ile tezyin etmeli. (Tezyin; süslemek, parlatmak ve ziynetlendirmek)

Deniz tüccar için sermayeye, işci için patrona, devlet işi yapanlar için vali, amir veya başkanlara işaret eder. Denize giren kimse amirine yakın ve dikkatli olan kabiliyetli kişidir. Amiri ile denize giren kimse amiri ile beraber büyük işler başarırlar.

Denizde yüzerken su yutmak haram ve batıl karışık işlere karıştığınıza işaret eder. Deniz suyu bir bakımdan istifade edilen dünyadır. Fakat suyu içilmez, izin verilen nimetlerinden istifade edilir. Deniz suyu içmek rüyada bazen ilim ve edeb öğrenmektir.

Rüyada dalgalı denizde yüzmek ne demek ihya

Dalgalı deniz ehli için yine derin din ilimlerine olan yeteceğinize ve nasibinize işaret eder. Fakat herhangi bir ilim dalında ihtisas sahibi olamıyorsanız. Bu iş sadece rüya olarak kalır.

Dalga şiddetli sıkıntı ve azaba da işaret edebilir, günahlarınıza tövbe etmeniz için bir ikaz olabilir. Dediğimiz gibi bir işin ehli olan dalgıçlar için dalgalı deniz hayırlıdır. Fakat ehli olmayan için maddi ve manevi tehlikedir.

Rüyada denizde yüzmek imam nablusi

Rüyada denize girmek imam nablusi hazretlerine göre; denize girdiğini ve sonrada çıktığını gören kişi korktuğu mesele ile yüzleşir ve kurtulur. Denizde yüzdüğünü görüp sonra çıkan kişi hasta ise şifa bulur. Borcu var ise tek seferde borcunu ödeme imkanı bulur.

Rüyada denize girmek deniz görmek, ömrünün sonuna gelmiş kimse için gayb alemine, vefat edeceğine işaret eder. Denizin yarılması veya çekilmesi kişinin durumuna göre ikaz veya müjde olabilir. İman daima lazım olduğu gibi tövbe etmekte daima lazımdır.

Rüyada denizde yüzmek dalmak çıkmak

Günahı içinde haram ve helal karışık dünya malına işaret eden bir ikazdır. İşin ucunda bir gün dalıp çıkamamakta var. Haram ile işi olmayan kimsenin böyle bir rüya görmesi; riskli fakat kazancı bol bir iş yapacağına delalet eder. Siz bilirsiniz biz yinede teşvik etmiş olmayalım. Çünkü böyle bir işin nasıl yapılacağı değil, ne için yapılacağı önemli.

Rüyada denizde yüzmek balık görmek ve tutmak

Rüyada denize girmek balık tutmak, helal rızka, sefere çıkmaya ve duanın kabul olmasına işaret eder. Eğer elle balık yakaladıysanız bu farkında olmadığınız bir imkan, fırsat veya kabiliyetinize işaret edebilir.

Rüyada kirli denize girmek ne demek

İnsan bilerek kirli denize girmez yani bir mecburiyet veya isteksizlik söz konusudur. Daha önceden yaptığınız hataların ve yanlış insanlar ile beraber olmanın getirdiği yüklerden duyulan pişmanlığa işaret eder. Biraza dikkat, gayret ve irade ile aşabilirsiniz.

Rüyada berrak denizde yüzmek görmek

Boluğa ve berekete kavuşmaya, maddi manevi güzelliklere mazhar olmaya delalet eder. Ayrıca güçlü toplum yapısına ve birlik beraberliğe işaret eder. Fakat berrak su kolay kirlenir, bu bir devam eden döngüdür. Birlikte rahmet, ayrılıkta azab-ı ilahi vardır.

Rüyada mavi denizde yüzdüğünü görmek nedir

Deniz rengini gökten alır zaten mavidir, bu rengin ön planda olması yukarıdaki tabirleri güçlendirir. Mavi renk her zaman biraz hüzne, fakat şeref ve itibara işaret eder. Diğer yönden masmavi deniz içindeki hazineye delalet eder. Böyle bir rüya gören kimse fırsatlara karşı uyanık ve dikkatli olmalı.

Rüyada eşiyle denizde yüzmek ne anlama gelir

Kocası ile beraber yüzdüğünü gören kadın maddi ve manevi imkanlara kavuşur. Hanımı ile yüzdüğünü gören koca ise biraz sıkıntılı fakat bereketli bir hayat sürer. Çocuklarının mürüvvetini görür, borçu var ise öder. Fakir ise zenginliğe kavuşur.

Rüyada ailece denize girmek aynı şekilde tabir edilir.

Rüyada Başkasının yüzdüğünü görmek

Ne şekilde gördüğünüze bağlı olarak tabirleri farklıdır. Bu rüyayı sizin görmeniz ise O kişiye olan ve olacak olan irtibatınıza işaret eder. Tanıdığınız sevdiğiniz biri ise Ona bir müjde olabilir.

Rüyada başkasının denize girdiğini görmek aynı şekilde tabir edilir.

Rüyada kışın denize girmek ne demek

Kuru bir iddia ve ahmaklık sebebi ile olan bir meselden dolayı, polis tarafından sorguya çekilmeye işaret edebilir. Devamı ise ferahlıktır ders almaktır. İşi balıkçılık olan kişi için denize girmek bereketsiz seneye işaret edebilir.

Rüyada gece denize girmek ne demek

İşsiszliğe, kıtlığa ve pahalılık olduğuna delalet eder. Fakat bu durum gece gibi geçer, yani kıtlık zamanı böyle bir rüya ucuzluk, bolluk ve berekete işaret eder. Deniz çok berrak ve sakin ise, kadir gecesini ihya edeceğinize delalet eder.

Rüyada denize girmek istememek ne anlama gelir

Huysuz, inancı fakat sevimli çocuk ruhlu insana delalet eder. Denize girmek istememek psikolojik yönden evhamlı kişiye işaret eder. Çevrenizde bir iş veya evlilik meselesi hakkında yeterli bilgiye sahipmiş gibi davranan insanlara delalet eder.

Rüyada denize giren insanlar görmek neye çıkar

Salgın hastalık gibi düşünün veya kıtlık gibi maddi ve manevi bir burhan içinden çıkmaya delalet eden bir rüya bu. Deniz rahmet, rızk ve ilimdir, sahte kurtarıcı ve istismarcı insanlara toplumun yüz vermemesine işaret eder.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.