Rüyada karınca görmek ne anlamına gelir Rüyada karınca Isırması

0 21

Rüyada karınca görmek, hayırlıdır olduğu gibi, kişinin içinde bulunduğu beklenen hallerin zuhur edeceğine de delalet edebilir.

 • Mülk, saltanat ve liderliğe.
 • Helal rızka ve bolluğa.
 • Askerelere ve şehitlik mertebesine.
 • Zenginliğe veya fakirliğe.
 • Zayıf topluluğa veya günaha.
 • Ağır hastanın vefat edeceğine.
 • Sefere yolculuğa çıkmaya,

Rüyada karınca görmek rüya tabirleri imam nablusi

Karıncanın konuştuğunu duyan gören bir kimse ehli ise, mülk ve saltanata nail olur, değil ise hayır ve berekete kavuşan salih kullardan olur.

Rüya sahibinin haline göre karıncalar zayıf topluma veya aile fertlerine de işaret edebilir, bu duruma göre onlara uyarak günah ve yanlış işlere karşı tavrınızı koyun.

Rüyada karınca görmek, hayırlıdır dedik, evet karınca topluluğu hayırlara, zenginliğe ve ferah yaşamaya işaret eder.

Rüyada karınca yuvası görmek, ticarethane işaret eder, karıncaların yuvada döndüğünü gömek, sıkıntı, yuvadan çıktığını görmek ise bolluk bereket zenginliktir.

Rüyada karınca sürüsü veya topluluğu, güçlü gibi görünen zayıf ve günahkar bir dernek veya kulübe işaret eder ikazdır size bu rüya uzaklaşın.

Rüyada evde karınca görmek

 • Karıncaların yiyecekle eve girmesi helal, bol rızka veya müjdeli bir habere delalettir.
 • Karıncaların yiyecek ile evden çıkması geçim darlığına veya ticari girişime alamettir.
 • Rüyada evde çok karınca görmeniz, sıkıntılı fakat hayırlı mülk ve emirliğe alamet olabilir.
 • Rüyada evde büyük karınca görülmesi, harp edenler için şehitlik mertebesine alamettir.
 • Rüyada evde uçan karınca hastanın ölmesi veya birinin sefere çıkmasına işarettir.
 • Rüyada evde sarı karınca görmeniz kalp güzelliğine delalet eder.
 • Rüyada evde siyah karınca, salih kullar için için örtülü ve gizli güzelliklere işaret eder.

Rüyada karınca görmek

Rüyada karıncanın üzerinde gezdiğini görmek

Rüyada karıncanın vücutta dolaşması veya vücudu sarması, çoğu tabirlerde ağır hastanın vefatına işaret etsede, hastanın şifasına ve iman selametine tabir edilmesi daha iyidir.

Vücutta karınca gezmesi hatta bir uzuvdan karınca çıktığını görmek şehitlik mertebesine işaret eder, şehitliğe sebep olan haller çoktur, harbe gitmek şart değil.

Rüyada kanatlı karınca görmek

Kanatlı karıncalar, rüya sahibinin, tolumdaki gelişmelere, yeniliklere, kuşak nesil farkına şahitlik edeceği uzun ömre işaret eder.

Rüya sahibi, evlatlarından, arkadaşlarından veya akrabalardan emek verdiği bazı kişilerden göreceği vefasızılıktan şikayet etmeye işaret eder, acaba haklımısınız orası meçhul.

Rüyada karınca silkelemek

Hastalıktan veya borçtan kurtulmaya, uzun süredir cebelleştiğiniz bazı dertlerden elemlerden veya belalardan kurtulma vaktinin geldiğine işaret edebilir.

Derdi borcu hastalığı olmayan için,  iç sıkıntısından ve günahlardan tövbe etmeye, ibadetlere sarılmaya işaret eder, iç sıkıntısının en büyük sebebi günah ve gaflettir.

Rüyada karınca öldürmek

Rüyada karınca öldürmek zayıf düşmana işaret etsede, rüyada dahi olsanız merhametten mahrum olmak kötü bir vasıf ve ahlaktır. Merhamet etmeyene merhamet olunmaz.

Eğer gerçek hayatta merhametli birisiniz ve böyle bir huyunuz yoksa,  fakirlik sebebi ile günah ve isyana, zengin için malının azalmasına zarar ziyana işaret edebilir.

Yine rüyada karınca öldürmek emir altında olduğunuza, istemediğiniz ve sevmediğiniz şeylere maruz kaldığınıza veya kalacağınıza işaret edebilir. Geçici bir durumdur üzülmeyin.

Fakirlikten kurtulma duası

Rüyada anne görmek ne anlama gelir

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.