Rüyada ekmek görmek ve ekmek yemek nedir ne demek

0 58

Rüyada ekmek görmek ve ekmek yemek bir birinden farklı manalar içerir. Ekmek helal rızka ve berekete bolluğa zengin olmaya işaret edebilir. Ayrıca satın alınacak mala, zekatı verilmeyen mala, din ilimlerini öğrenmeye,  bazı durumlarda ise kıtlığa veya pahalılığa işaret eder. Kendinize uygun olan tabiri makalemizde bulabilirsiniz.

Rüyada ekmek görmek ne demek

Fırınlarda satılan irili ufaklı ekmeklere somun ekmeği denir. Büyük tepsi içinde veya yufka şeklide açılıp pişirilen hamurlarda rüyada ekmek görmek tabirlerine dahildir. Rüyada fakirin ekmek pişirdiği çömlek birisi tarafından kırılırsa çok büyük servete nail olur.

Rüyada somun ekmek görmek ne anlama gelir

Rüyada somun ekmeği, ev araba tarla gibi bir mal satın almaya işaret eder hayırlı bir rüyadır. Somun ekmeği aynı zamanda dini ve itibarı korumaya yarayan maldır.

Somun ekmeği taze ve beyaz ise geçim rahatlığına, siyah veya yanık ise geçim darlığına işaret eder. Ekmek yukarıda asılı ve ulaşılamaz ise pahalılığa veya kıtlığa alamettir.

Büyük somun ekmeği bol rızka, hayırlı uzun ömür sürmeye işaret eder. Taze ekmek adil sultana, sıcak ekmek şüpheli mala işaret eder.

Küflenmiş ekmek zekatı verilmeyen mala, faize ve haram mala işaret eder. Tozlu ekmek ve kül çöreği görmek ise fakirliğe geçim darlığına alamet olabilir.

Rüyada bayat ekmek görmek, malı olduğu halde istifade edemediğine, malının başkaları tarafından talan edildiğine veya edileceğine işaret edebilir.

Çok farklı bilmediğiniz bir undan yapılan ekmek görmek, dünyaya düşkün olmaya hasis ve cimri kimseye, bu ekmeği yiyen hasta ise ise hastalıktan kurtulacağına işaret eder.

Rüyada ekmeği yol kenarına bırakıp gitmek, akrabadan veya sevdiğiniz dostlarınızdan birinin vefat edeceğine işaret eder.

Rüyada dilim ekmek görmek hastalık şüphesine ve dilim ekmek yemek ise hastalığa olabilir, kısalığına alamet olabilir, dua sadaka ve akraba ziyareti ile bu durum değişebilir.

Rüyada birinin sana ekmek verdiğini görmek

Birinden somun ekmeği almak hayırlıdır, ekmeğin kırık olması kazanca işaret eder, fırından ekmek almak ise dinden kaynaklanan itibara işaret eder.

Ekmek aldığınız kimsenin durumuna göre farklı tabiri vardır, tabiri şu şekilde yapılır; Fakir ise O fakire zekat veya sadaka vermenize, zengin ise o kişiden daha zengin olacağınıza işaret eder.

Sevmediğiniz yada kötü bidat sahibi birinden ekmek yemek dinde nifaka ve iki yüzlülüğe veya aciz halde kalacağınıza işaret eder.

Alim veya evliya birinden ekmek veya başka bir gıda maddesi almaki çok hayırlıdır, O zattan ilim ve feyz alacağınıza işaret eder.

Zayıf ve fakir kimselere ekmek dağıtılmasıda çok hayırlı bir rüyadır, faydalı ilme ve helal rızka işaret eder. Çünkü zekat, sadaka ve hediye alan kişi için en helal maldır.

Rüyada ölüden ekmek veya başka bir gıda maddesi alana ummadığı yereden mal sahibi olabileceğine işaret eder. Fakat ölüye ekmek vermek ise toplumun fitneye düşmesine işaret eder.

Rüyada birinin ekmek vermesi imam nablusi

Ekmek veren kişi tanıdık ve sevdiğiniz kimse ise zekatını veya toprak mahsulleri zekatını (Uşur) vermediğine işaret eder, O kişinin durumuna göre nasihat edilir.

Tanımadığınız kimseden ekmek almanız ummadığınız yerden gelecek mala veya kazanca işaret eder.

İnce dilim ekmek aynı zamanda, geniş rızka ve ekmek ile ilgili diğer tabirlere işaret eder siz bu şekilde tabir edin.

Katıklı farklı ekmek türleri yolculuğa çıkmaya, gurbete gitmeye işaret ediyor olabilir ve hayırlıdır.

Hamile kadının rüyada ekmek görmek

Rüyada hamileyken ekmek görmenin hayırlı olduğu aşikardır, ekmek helal rızka berekete işaret eder, yeni doğan bir bebekte ailesi için rızk ve berekettir.

Dini bütün iman ehli hanımlarının ahirette mükafatı çoktur, rüyada hamur veya ekmek görmek çocuğun sağlıklı doğmasına ve iyi bir terbiye vereceğinize işaret eder.

Rüyada ekmek yemek islami

Katıksız ekmek yemek hastalanmaya yalnız kalmaya işaret edebilir, huysuzluk sebebi ile çevrenizde insan kalmayabilir, bu rüya size bir ikaz niteliğinde.

Rüyada kendisine verilen ekmeğin tamamını yemek rızkın bittiğine ömrünün tamamlandığına işaret edebilir, fakat sadaka, akraba ziyareti ve dua almak ömrünüz uzatabilir.

Çöpte veya yerde ekmek bulup yiyenin rızkı bereketlenir, işinde, gücünde veya mesleğinde başarısı devamlılık arz eder, dini bütün cömert ve tevazu sahibi iyi insan olur.

Ekmeğin iç kısmını yemek rüyayı görenin durumuna göre talebe ise tahsilini tamamlamaya, ibadet eden bir için ihlas sahibi olmaya işaret eder.

Rüyada poşette ekmek görmek

Poşette veya kapalı kapta beyaz somun görmek çocuğa delalet eder, somun büyük ise çocuğun zengin ve diyanet sahibi olacağına,

Poşeti elinde tuttuğunu ve o ekmeği yemediğini gören, ibadet ve ahlak bakımından henüz olgunluğa gelmemiş nakıs birine işaret eder ikaz niteliğinde bir rüyadır.

Poşette mısır, arpa veya buğday harici yapılan ekmek görmek, pahalılığa, kıtlığa veya salgın hastalığa işaret edebilir.

Rüyada kuru yufka ekmek görmek

Kuru yufka ekmek yolculuğa çıkmaya ve misafire işaret eder, tabiri güçlendiren şey ise rüyada gördüğünüz kişi yada unsurlar, sonuç olarak çok hayırlı akibetlere alamettir.

Yufkayı süt, yağ veya bal ile görmek yemek temiz kazanca, kırık ve parça halinde görmek büyük kazanca işaret eder.

Rüyada yufka ekmek görmek

Yufka ekmeğini satıcıda veya markette rafta görmek, kolay rızka, ummadığınız fakat hak ettiğiniz bir menfaati elde edeceğinize işaret eder.

Rüyada yufkayı elde açan biri görmeniz, hakkı batıldan ayıran hakime, akrabanıza veya büyüğünüze işaret edebilir.

Rüyada ekmek satın almak

Rüyada ekmek satın almak dinde bütünlüğe, toplum ve cemiyetin  düzenine devletin gücüne ve sultanın adaletine işaret eder.

Fırından ekmek satın almak, toplumda islamın  ve adaletin varlığına, mal makam veya arkadaşları vasıtası ile güçlü ve itibarlı olmaya işaret eder.

Rüyada ekmek vermek görmek

Rüyada ekmek vermek sosyal ve yardımsever birisi olduğunuza, fakat dinde farz ibadetler ve emirleri yapmakta noksan olduğunuza işaret eder.

Rüyada birine ekmek bölüp vermek çok hayırlıdır, yakın zamanda bir arkadaşınız ile hayırlı bir işe girişeceğinize işaret eder.

Rüyada birine ekmek vermemek iyi değildir, fakat asi, fasık günahkar  ve hasis  biri ise O kimse ile kesinlikle küçük büyük her hangi bir iş yapmayın aranıza mesafe koyun.

Rüyada yumurtalı ekmek görmenin anlamı nedir

Aileniz ile birlikte mutluluğa, hayırlı kazanca, geniş rızka delalet eder, fakat yanmış yumurtalı ekmek dinde noksanlığa ve hastalığa işaret eder.

Ekmek arası yumurta yemek ise size yapılabilecek bir haksızlığa veya iftiraya işaret edebilir, fakat sonu hayırlı olur inşaallah, diye tabir edilir.

Rüyada yağda kızarmış yumurta görmek ve  ekmek ile yemek tabiri

Eş dost ve akrabalar ile bir araya gelmeye hayırlı ve uygun bir izdivaca işaret eder, rüyayı gören için de, rüyada görülen için de hayırlıdır.

Rüyada çok sayıda yumurta görmek ne anlama gelir

Yumurta sarısı saç dökülmesine iyi gelirmi

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.