Rüyada ölmüş babayı görmek ne anlama gelir Rüyada ölen babamın elini öpmek nedir

0 258

Rüyada ölmüş babayı diri görmek imam nablusi hazretlerine göre, nimete kavuşmak ve işlerin yoluna girmesine işaret eder. Rüyanın görülme şekline göre farklı mana ve tabirleri olur. Mesela ölmüş babanın dirilmesi, konuşması, halsiz, hasta, yaşlı veya genç görünmesi size birşeyler anlatır. Mümin olarak vefat etmiş ruhlar belli vakitlerde ve yerlerde toplanırlar. Yeni vefat etmiş tanıdık kimselere kendi evlat ve akrabalarının dünyadaki ahvallerinden sualler ederler. Aldıkları cevaplara göre ya sevinirler ya üzülürler, İşte bu durum dünyadaki yakınlarına rüya olarak yansıyabilir.

Rüyada ölmüş babayı görmek neye delalettir

Rüyalar ruhun istikametidir, rüyalar kısaca iki başlık altında toplanır, Rahmani veya şeytani. Şeytani rüyalar dikkate alınmaz. Şeytan ve cinniler, ölü veya diri  insan, hayvan veya başka şekillerde görülebilir. Rahmani bir rüyada ölü veya diri görülen bir akrabanızın ruhu mutlaka size tecessüm etmiş değildir. Mesela ölmüş olan babanızı rüyada diri olarak görmeniz, Onun ruhlar alemindeki durumunun, misal alemine yansıması olabilir. Bu rüya ölmüş olan babanız ile alakalı olabileceği gibi, direk sizin ile de alakalı olabilir ve size istikamet gösterebilir.

Rüyada ölmüş babayı görmek islami

Rüyada ölmüş babasını dirilmiş görmek

Uzun zamandır yapmayı planladığınız veya beklediğiniz bazı şeylerin gerçekleşeceğine müjde olabilir. Mesela Ankaradan gelecek bir terfi haberi veya İstanbuldan beklediğiniz iş haberi detaylara dikkat edin.

Rüyada ölmüş babayı neşeli görmek

Rüyada babanız neşeli, sağlıklı hatta genç olarak gördüyseniz, babanızı gördüğünüz mekan veya memleket neresi ona dikkat edin. O mekan veya O memleketin sizde temsil ettiği şeyin karşılığı ne ise oradan bir müjde olabilir.

Rüyada ölmüş babayı güler yüzlü görmek

Rüyada babanız güler yüzlü görmeniz muradınıza ereceğinize, yeni elbiseler ile görmek ise insanlar ile ilişkilerde diplomasiye özen göstermeniz gerektiğine işaret eder.

Rüyada ölen babamın elini öpmek

Öncelikli olarak rüyada el görmek çok farklı şekillerde tabir edilir. Sağ el erkek akraba, ticaret ve kazanılan maldır. Ayrıca güç ve kuvvettir. Sağ el zaten baba, evlat, dost ve arkadaşlara işaret eder. Dolayısıyla rüyanızda babanızın sağ elini öpmek hayırlıdır. Sol elini görmek veya öpmek ise bazı riskli işlere, evlattan veya akrabadan gelebilecek sıkıntılara işaret edebilir.

Rüyada ölmüş babamdan para almak

Rüyada para görmek, ihtiyaç sahibi için ihtiyacının karşılanmasına, babanızdan para almanız ise helal kazanca işaret eder. İşleri karışık bozuk fasık kimse için rüyada babasından para almak, akraba ve dolayısıyla kul hakkına gireceğine işaret eder. Bazı akrabanın çıkartacağı fitneyi sizin üzerinizden yürüteceğini temsil ediyor olabilir. Kesin ve peşin hükümlü olmamaya dikkat edin.

Rüyada ölmüş babayı Görmek ve ağlamak ihya

Rüyada ağlamak, rahmet ve merhamettir, dini yönden Allahü tealanın rahmetine erceğinize, günahlardan pişmanlık duymaya ve tövbe etmeye işaret eder. İhtiyaç sahibi borclu ve fakir kimsenin ise sıkıntılarının son bulacağına işaret eder. Unutmayın yalnız değilsiniz, Rabbimize yönelin, gerisini boşverin.

Rüyada ölmüş babayı üzgün görmek

Hayra çıkmayabilir, fakat siz hayra yorun çünkü böyle bir rüyanın anlamları çok karışık olabilir. Sizin içinde bulunduğunuz hal babanıza veya sevdiklerine vefasızlık ile yorumlanabilir. Bu bir ikazdır, böyle devam etmesi sizin için hayra çıkmaz. Diğer tabiri ise başlamakta olduğunuz bir işin sonucu üzüntü ile bitebileceğine, yol yakınken tedbir almanıza işaret edebilir.

Rüyada ölmüş babayı ağlarken görmek

Her Ademoğlu gibi, ibret almaya vaaz ve nasihate ihtiyacınız olduğuna işaret eder. Neticede her ölen pişmanlık yaşar, bu pişmanlık ilgi ve alakanızdan dolayı rüyada bir yakınınız vasıtası ile size gösterilir. Tevbe edip ölmeden evvel ölüme hazırlanmanız için bir ikazdır bu rüya. Tabi ki babanız ve diğer akrabalarınız için dua, sadaka gibi hayırlar yapmalısınız.

Rüyada ölmüş babayı hasta Görmek

Rüyada ölen birini hasta görmek, geride bıraktığı, mal, miras veya evlatlarının hallerinin dünyadaki ahvallerinin uygunsuz olduğuna işaret eder. Fakat bu durum vazifesini hakkı ile yapan babayı hiç bağlamaz yani hayatta olanlar ile alakalı bir durumdur. Vazifesini tam yapamayan, bir baba ve anne için ise ahiret hayatında kendisine sıkıntı, elem ve üzüntüdür bu durum.

Rüyada ölmüş babayı sinirli görmek

Yine rüya sahibi için iyi olmayan bir rüyadır ikazdır, fakat bu rüyayı görebilmiş olmak bile bir nimettir, hal ve ahvaliniz düzeltin. Bazı durumlarda sizin haklı olduğunuz bir konuda gadablanmanıza destek olan bir durum olabilir tavrınızı sürdürmenize yardımcı olur.

Rüyada ölmüş babamı mezarda canlı gördüm

Hayırlıdır, rüyada mezar görmek, hayırlı veya hayırsız; miras malına, evlada, işlerin akibetine evlenmeye, iş veya ev sahibi olmaya işaret eder. Mezar bakımlı ve temiz ise, din ve dünyada hayrını göreceğiniz mala, mirasa, arkadaşa ,evlada veya ana babaya işaret eder.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.