Rüyada korkmak görmek islami Rüyada çok korkmak ve ağlamak

1 201

Rüyada korkmak görmek, bazı rüyalar ahirette Allah indinde layık olduğumuz mertebeye işaret eder. Allah korkusu ile rüyada çok korkmak ve ağlamak hayırlıdır. Allahü teala dünyada benden korkan ahirette korkmasın, dünyada benden korkmayan ahirette çok korkusun buyurmuştur. Rüyada korkmak zafer kazanmaya delalet ettiği meşhurdur. Korku insanı yükseltir, yüksekten bakan uzağı gören bir vizyona sahip olur. Fakat bütün korkular öyle değil, zalimlerde çok korkar hepsini yazımıda bulacaksınız.

Konu başlıkları;

 • Rüyada korkmak görmek islami
 • Rüyada cinden korkmak nedir
 • Rüyada korkmak görmek ihya
 • Rüyada çok korkmak ve ağlamak
 • Rüyada korkmak rüya Tabirleri
 • Rüyada çok korkmak ve ağlamak
 • Rüyada korkmak bağırmak
 • Rüyada Korkmak bağıramamak
 • Rüyada korkmak dua okumak
 • Rüyada Birinden Korkmak görmek
 • Rüyada yüksekten Korkmak
 • Rüyada hayvan görmek ve korkmak

Rüyada korkmak görmek islami

Rüyalar her ne kadar gayb aleminden haberler versede. Rüyada korkmak, ağlamak, bağırmak veya sevinmek çığlık atmak, bilinen şeylerin, bilinmeyene nispeti gibidir. Tam hüküm vermek doğru olmaz. Yani yapılan tabirler ile hiç alakası olmayabilir. En doğru ve sağlam yol Allahü tealaya sığınmak ve sünneti seniyyeye yani islamiyete uymaktır.

Büyük alimler ve lider kimseler hep insan üstü gayret ile çalmışlar ve mutlaka rüyalar ile de desteklenip teşvik edilmişlerdir.

Korku ne kadar büyük ise ulaşılacak varılacak makamda o kadar büyüktür. Genelde lider veya dinde alim ve evliya kapasitesinde olanlar görür bu rüyaları. Fakat rüyalar görmek içindir, olmak için dünyada sebeblerine yapışıp çalışmalı. Rüyanın etkisi ise teşvik olmasıdır.

Bu tür insanlara bir nevi akranlarını geçen, öne çıkan, manasında sabikun denilebilir. Âl-i İmrân sûresi, 102.ci âyet-i kerîmesinde buyuruluyor ki, (Ey îmân edenler! Allahü teâlâdan nasıl korkmak lâzımsa, öyle korkun. Ve ancak müslimânlar olarak can verin.) (Korkun) lafzı, âyet-i kerîmede “İttikâ edin” şeklinde geçmektedir. Yani sakınmakta korkmakta aşırılığı ifade eder.

Rüyada cinden korkmak, Korkulu rüya görünce ne yapmalı

Kötü rüyanın çıkmaması için Hadis-i Şeriflerde şöyle buyurulmuş;

Güzel rüya gören, hemen Allahü teâlâya hamdetsin ve şükretsin. Kötü rüya gören, Allahü teâlâya sığınsın, rüyasını kimseye anlatmasın. O vakit rüyanın ona zararı olmaz.

Kötü rüya gören kimseye söylemesin, şeytandan da Allahü teâlâya sığınsın. Kötü rüya gören uyanınca sol tarafına üç defa tükürüp, şeytanın şerrinden Allahü teâlâya sığınsın. Bu takdirde rüya, ona zarar vermez.

Cin fikirli insanları düşünün, arkadaşlarına karşı uyanıklık yaparlar. Bazende üzmek için özel gayret sarf ederler. Aynı şekilde her insanın cinden bir karini yani yakın arkadaşı vardır. Cin ve şeytanda aynı kötü arkadaş gibidir ve saf kalbi insanlara daha çok tesir ederler. Bu sebeble saf kalbi insanlar rüyada çok korkarlar ve üzülürler.

Cinnilere karşı okunacak dualar nelerdir linki ziyaret edin.

Rüyada korkmak görmek ihya

Rüyada korkmak ve ağlamak, zıddı ile yorumlanır, yakın zamanda alacağı bir haber ile sevineceğine delalettir. Ayrıca imanlı ve güvenilir kimselerin, girişeceğin yeni işleri destekler ve teşvik eder. Denize girmek ve korkmak nedir.

Rüyada boğulma hissi ile beraber korkmak, bazı meselelerde haddi aşmak ve bir ceza almaya delalet edebilir.Rüyada biri ile boğuşan kavga edenlerden galip gelen, gerçek hayatta mağlup olur. Fakat rüyada mağlup olan daha hayırlıdır.

Rüyalar ruhun istikametidir, Allah korkusu ile korkan kimse için bu rüya ruhunu ve kalbini besleyen bir feyz ve şifadır. Bu durumu psikolojik bilinç altından ayıran fark, bu korkuyu gerçek hayata yansımasıdır. Uyandığınızda gözünüzden akan iki damla yaş bu işin alametidir.

Rüyada çok korktuğunu görmek ne anlama gelir

Dost düşman demeden nefsindeki kuru benlik iddiası ile çevresini korkutan ve zulm eden insanlar vardır. Zalimler aynı zamanda çok korkaktır, esen yelden, yağan yağmurdan ve çakan şimşekten dahi çok korkarlar. Dolayısıyla böyle bir psikolojideki insan rüyada da çok korkar.

Çok korkmak aşırılığa münafıklığa içi ile dışı bir olmayan insana da delalet eder. Rüyada şimşek çaktığını ve korktuğunu gören kimseye büyük bir ikazdır. Firavun geceleri çok korkar ve tövbe edermiş, sabah kalkınca, insanları görünce tekrar tanrılık iddiasında bulunurmuş.

Firavun ahlakı yani ahlaksızlığı gibi iş işten geçmeden, geç kalmadan tövbe etmeli ve Allahü tealaya yönelmeli. Bu durumu herkes kendisi tespit edebilir, bakın Firavun bile tespit etmiş. Tıpta Firavun hastalığına Narsisizm denir.

Rüyada korktuğunu görmek ne anlama gelir

Korkmak para kazanma ve iktisat konusunda tutumlu kimseye işaret eder: Böyle bir durumuz varsa aşırılığa kaçmak tevekkülü bozar.Rüyada bir adam sizi boğazlıyorsa, hayırlı işlerinizdeki muvaffakiyete işaret eder bu rüya. Fakat boğazlayan kişiden zulme uğrayabilirsiniz.

Yırtıcı hayvanlardan korkmak iş ve ticari hayattaki mücadele gücüne, itibara ve başarıya işaret eder. Evcil hayvandan korkmak genelde mülayim iyi huylu, dünyasıda ahiretide mamur günahlarını çok üzülen kişiye delalet eder.

Rüyada çok korkmak ve ağlamak

Rüyalarda gördüğümüz korku endişe veya sevinç dünya elemlerine işaret eder. Ahiret elem ve sevinçleri dünya ile kıyas kabul etmez. Rüyada cömert, duygusal ve merhametli insanlar bu rüyayı görürler. Genelde annelerin gördüğü rüyalardandır, anneler ailelerine karşı son derece şefkatlidir.

Rüyada korkmak dua okumak nedir

Çok iyidir rahat ve müsait zamanlarda Allah demeyen dua etmeyenlere bir ikazdır. Elbette kul sıkıştığı zaman Allah der dua eder, hatırlatma ve ikaz niteliğinde bir rüyadır bu. Bu hatırlatma ve yönlendirme size yeterli olmayacağından. Elbette Allahü teala gerçek hayatınızda duanın ve kendisine sığınmanın gücünü ve tesirini  size gösterecektir.

Rüyada korkmak bağırmak neye işaret eder 

Bilinç altı bir duygu boşalması olabilir, psikolojik rüyalardan olma ihtimali çok fazladır, dikkate alınmaz. Rüyada ve dünyada, bağırmak bir şeyin aslına vasıl olamamaktan ileri gelir, değersizdir.

Fakat ne olduğumuzu bize anlatması bakımından faydalıdır, çok çalışmak lazım geldiğine işaret eder. Eğer adım atılırsa çok başarılı işlerin müjdecisidir, çünkü rüyada bu noktaya işaret ediliyor.

Rüyada Korkmak bağıramamak ne anlama gelir

Uykunun hemen başında veya uyanmaya yakın görülebilir. Cin şeytan (karabasan) derler O kişi Allah dediği anda kaybolurlar. İnsan boş bulunduğu hal ve durumlarda musallat olabilirler. Böyle bir durumu her insan hayatında geçici olarak yaşar. Korkmaz ise musallat olan şeytanlar bir müddet sonra vazgeçer.

Abdestli yatağa girmek ve yatarken okunacak dualar bu durumu izole veya yok eder. Yatmadan evvel okunacak dualar nelerdir linki ziyaret edin.

Bunun dışında rüyada korkupta bağıramayan eğer dinden uzak bir kimse ise kendisi için manevi anlamda çok tehlikeli bir durumdur. Rüyayı gören kimse, Allahü tealanın nimetlerini görüpte istifade edemediğinden korkup bağırmaması kendisi için ikazdır.

Rüyada Birinden Korkmak görmek

Korktuğunuz kimseden göreceğiniz yardıma işaret eder, bu kişi tanıdık veya yabancı olabilir. Rüyada size düşmanlık yapan bir zalimde korkuyorsanız, dünyada Ondan hiç korkmadığınıza işaret eder. Kendinizi düşmanınızın evine yakın bir yerde görüp korku ve endişeye kapılıyorsanız, O düşman artık size zarar veremez. O zalim artık kendi derdine düşüp tutuşacaktır.

Rüyada yüksekten Korkmak

Yüksekten bakan uzağı görür, uzağı gören korkuya kapılabilir, çünkü akranlarında daha öne çıkmıştır. Evet yeni gelişme ve fırsatlara, hazırlıklı olun, nasibe kavuşmak için hazırlık iyidir. Yalnız rüyada yüksekten korkup inerseniz henüz vaktin gelmediğine işaret eder.

Rüyada hayvan görmek ve korkmak

Her insanın bir hayvana benzer fıtratı vardır zıddını veya rakibini emsalini görünce nefret eder veya korkuya kapılabilir. Fakat rüyalarda hayvandan korkmak karşınıza çıkabilecek tehlikelere karşı bir işaret olabilir.

Rüyada köpekten korkmak ne demek

Salih müslümanı gıybet, iftira etmekten, fitne çıkartmaktan ve bidat sahibini beğenmekten haddi aşmaktan ileri gelir. Veya böyle bir kişiden, yani dosttan gadr görmeye işaret eder.

Rüyada kediden korkmak ne demek 

Hıyanet etmeye veya hıyanet görmeye, diğer yönü ile hastalanmaya işaret edebilir. Bu farkları sizin anlamanız gerekecek. Gayri meşru ilişkiden olacak çocuğada delalet edebilir.

Rüyada yılandan korkmak ne demek

Cin tayfasının böcek haşerat cinsine işaret edebilir değersizdir. Diğer yönü ile hilekar düşmana veya dolandırıcı kimseye delalet eder. Biri ile iş yapacaksanız temkinli olun.

Rüyada attan korkmak ne demek

At sürülerinden korkmak yağmur sel gibi tabi afetlere veya büyük günah işlemeye. Başka yönü ile atın şahlanması ve hızlı koşmasından korkmak ise hızlı kazanca menfaate işaret eder.

Rüyada inekten korkmak ne demek

Rüyada inek görmek daima iyidir, ineklerin kalabalığından ve bağırmalarından korkmak, biraz üzüntü ve sıkıntıdan sonra erişilecek ferahlığa işaret eder.

Rüyada kuştan korkmak ne demek

Kuşlardan korkmak salgın hastalığa, kötü görünümlü korkutucu kuşlar din düşmanlarına bidat sahiplerine işaret eder. Bu bidat yolu ile size erişecek bir sıkıntıyı temsil edebilir.

Rüyada kaplumbağdan korkmak ne demek

Hile ve casusluğa, sırrınızın açığa çıkartacak bir girişimi temsil edebilir dikkat edin. Kaplumbağ ilim ve amel yönü ile de bilgili kişiye işaret edebilir, Yani böyle kişilere kül yutturamazsınız.

Rüyada kurbağdan korkmak ne demek

Cahil ve yaygaracı topluluğa işaret eder. Sefere veya ziyarete gittiğiniz yerdeki cahil insanlardan sakının. Fazla yüz göz olmayın sakın onlara bir söz vermeyin.

1 yorum
 1. Yasin diyor

  Rüyamda polis sorguluyor ne yapıyorsun nereye gidiyorsun. Neden burdasın diyor çok aşırı korkuyorum poliste korkma korkma gidebilirsin diyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.